Тиждень корекції мовлення

В кінці лютого і на початку березня  в НРЦ проходив тиждень корекції мовлення.

Тиждень розпочався лінійкою та  вікториною «Лексикологія».

В ході проведення вікторини  діти з цікавістю виконували різноманітні завдання , за допомогою яких збагачувався їхній словниковий запас, удосконалились знання з даної теми.

21 лютого учні молодших класів демонстрували свою кмітливість, виконуючи завдання на подолання дисграфій під час проведення «Цікавої ігротеки».

В рамках тижня  пройшла виставка методичних та дидактичних  напрацювань з корекції  мовлення  під назвою «Творчі сходинки вчителів — дефектологів». Метою даного заходу була презентація як власних напрацювань учителів корекції мовлення НРЦ, так і новинок методичної літератури з питань проведення корекційно – розвиткової роботи з учнями, які мають порушення мовлення. Свої педагогічні здобутки презентували  всі вчителі – дефектологи НРЦ, які здійснюють  корекційну роботу з даною категорією учнів.

А також пройшли майстер-класи:  «Розрізнення та використання інтонаційних засобів виразності у мовленні при роботі з дітьми, які мають ТПМ» (вчитель-дефектолог Пономарчук Т.О.), «Формування фонематичних процесів» (вчитель-дефектолог Кокоша Т.В.)

1 березня з метою підвищення інтересу молодших школярів ( з ТПМ) до занять з корекції мовлення  та показу реальних форм і можливостей  корекційної роботи  було проведено  корекційний захід  «Подорож в країну Звуколяндія».

До  заходу були   залучені  учні  2-А, 3-А та 5 класів (з ТПМ) .

Під час Подорожі  школярі із захопленням виконували різноманітні вправи:

— артикуляційні та  мімічні;

— вправи на розвиток дрібної моторики;

— вправи для розвитку голосу;

— для розвитку слухової уваги та пам’яті;

— вправи на розвиток фонематичного слуху;

— ігри та вправи на розвиток дихання;

— логопедичні ігри та вправи для збагачення словникового запасу;

— мовні ігри

За допомогою  ігор та вправ вдосконалювались мовленнєві навички дітей.

2 березня було проведено конкурс скоромовок . Учні підготували кумедні та смішні скоромовки.  Усі взяли активну участь у конкурсі. Учасники та глядачі переконалися, що читання скоромовок- це справжнє мистецтво, якому треба старанно вчитися. Переможців конкурсу було нагороджено грамотами.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*