Участь у проектах «Juice» та «Priviet»

З 1997 року  завдяки зусиллям директора школи – інтернату  Грищенка М.П. та при сприянні  фонду «Гуманітарні проекти для дітей-інвалідів в Україні», яким опікуються Барбара і Клаус Еккарди, що мешкають у Нідерландах, значно поліпшилася навчально-матеріальна база школи, кожен учень безкоштовно отримав індивідуальні слухові апарати «Philips», «Bernafon» та «Siemens». Педагоги  школи були залучені до участі у міжнародних проектах «JUICE» та «Priviet».

Головним завданням проекту «JUICE»  —  покращення освіти дітей з вадами слуху; вдосконалення спілкування;  підвищення кваліфікації  вчителів,  підтримка сімей, що мають дітей з порушенням слуху:   застосування допоміжної техніки і цих засобів. Значну увагу учасники проекту приділили освіті глухих дітей, індивідуальному навчанню.  Створений  Чернігівський інформаційний центр, в якому кожен зацікавлений може отримати інформацію стосовно глухоти, раннього втручання, слухопротезування, навчання, отримання професій, тощо.

Педагоги школи:  Грищенко М.П., Саприкіна Л.В., Гординська В.С., Ступа Т.М., Молотковець В.В., Жабко В.Д., Залозна Т.С., Нечипоренко Л.М, пройшли стажування в Нідерландах та Польщі, ознайомились з системою освіти глухих дітей в цих країнах, відвідали ряд занять в різних типах закладів, обмінялися досвідом з приводу навчання глухих дітей. Учасники проекту  виробили нові підходи до навчання нечуючих, видані методичні рекомендації : «Ми хочемо чути», «У тісній співпраці з нідерландськими колегами», «Співпраця у дії».

«Priviet» українсько-голландський проект (2005-2007р),   націлений на покращення   освіти, медичної  та соціальної реабілітації дітей з вадами слуху (від народження й до школи). Мета проекту —  рання діагностика, раннє втручання  та підтримка батьків на ранній стадії розвитку дитини з вадою слуху. Весь проект  мав мультидисциплінарний підхід; учасниками були працівники  освіти, охорони здоров’я , соціальної сфери та батьки. Під час проекту педагоги  школи  Грищенко М.П., Саприкіна Л.В., Гординська В.С., Ступа Т.М. ознайомилися з сучасними діагностичними методиками Польщі та Нідерландів , перейняли досвід роботи з родинами нечуючих  та ранньої реабілітації, на науково-практичних семінарах обмінялися досвідом з фахівцями з  шести областей України( учасниками проекту «Priviet»), розробили моделі раннього втручання на місцях.

Барбара Еккардт
Клаус Еккардт